Статистика відвідувань

Яндекс.Метрика

Дані про територіальну громаду

 

З ХVІІ ст.Корделівка відома в числі вотчинних володінь польського гетьмана Калиновського. На кінець  ХVІІ ст. в селі було 117 будинків і проживало 1055 чоловік. У 1840 році в селі з’являється один з перших на Поділлі цукрових заводів, відкритий поміщиком. Це було невелике й малопродуктивне підприємство , на якому працювали селяни-кріпаки. Всі роботи виконувалися  вручну. У 1924 році 6 учителів навчали 215 дітей, також відвідували заняття і 86 селян. Напередодні війни  контингент учнів зріс до 700, школа перетворилася  у середню. У 1930 році на базі медичного пункту відкрили сільську амбулаторію, яка мала 6 ліжок. На фронтах Великої Вітчизняної війни захищали Батьківщину понад 400 жителів села, з них 115 загинуло, визволяючи рідну землю, Польщу, Чехословаччину, Угорщину, Німеччину.Не повернулися з фашистської неволі 10 чоловік, 200 жителів села були нагороджені за активну участь у боях проти загарбників.

      Площа  території  сільської  ради  становить 2759,9   га. До складу територіальної громади входять два населених пункти- село Корделівка та село Загребельня. Загальна кількість  жителів становить  3450   чол. , загальна площа населених пунктів - 548,9 га. Територія  сільської  ради  розташована вздовж  центральної  автодороги  Київ-Вінниця  в  центрі  Калинівського  району.

     На території  громади  функціонують  ТОВ «Голландський  корм», ПрАТ «Корделівський  обласний  міжгосподарський  комбікормовий  завод», ТОВ «Трау Нутрищин Укр», сільськогосподарське  підприємство  «ДГ Корделівське», загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів, в якій навчаються 350 учнів, дошкільний  навчальний заклад «Сонечко» , амбулаторія загальної  практики сімейної медицини, поштове відділення, відділення  Ощадного банку України, відділення «Укртелеком», діє  православний  храм  великомученика  Димитрія  Солунського.

        Корделівська  земля  щедра  на  добрих та талановитих  людей. Тут  завжди  раді  гостям.